Please see our new site at
frk.org.nz
Joining Information
About Fushin Ryu
N.Z. Instructors
Student Info
Photo Gallery
Links
Store
Tournaments
**Tournament Results**
Club Tournament Kata List
Tournament Qualifications
Tournament Officials
Points for the good guys
Club Awards
News
Videos
Club Calendar
Tournament Results
Club Overall Totals
march
kata
tournament
1st
2nd
3rd
4th
5th
Pee wees
Michael Lambert
Jordan TeAukura
7-8 male
Richard Rahardja
Michael Kolston
Mitchell Whitehead
Mitchell Hazelhurst
Sam Babb
7-8 female
Madison Jones
Olivia Jones
Brydie Harsveld
9-10 male
Carl Monk
Cameron Stobie
Liam O'Connor
Luke Poulson
9-10 female
Cynthia Hsu
Anjuli Giri
Sonya Summon
Danielle Rogers
Summer Lewin
11-12 male
Kosei Higurashi
William Wood
Zak Scott
Bachan Giri
Zack Murtagh
11-12 female
Marina Monk
Tia Tui-Ward
Rebecca Tasker
Charlotte Pym
Shannon Bruce
13-14 male
Jonathan Francis
Chris Rahardja
Nicholas Elliot
Sandeep Summon
Joshua Tasker
13-14 female
Natalia Ivanovic
15-17 male
David Francis
Nick Underwood
Ash Harsveld
15-17 female
Rebecca Keighley
Rachel Harrison
Rebecca Watkin
Sian Scott
adult male
Brendon Running
Jeremy Vos
Lars Wedinger
Mike lynch
Srdan Dukic
adult female
Chikako Monk
may
kumite
tournament
1st
2nd
3rd
4th
5th
Pee wees
Jordan TeAukura
Marina Dowie
Arikitohia
7-8 male
Richard Rahardja
Mitchell Whitehead
Michael Kolston
Jacques Harsveld
Sam Babb
7-8 female
Madison Jones
Olivia Jones
9-10 male
Carl Monk
Cameron Stobie
Liam O'Connor
9-10 female
Anjuli Giri
Sonya Summon
11-12 male
William Wood
Alex Fox
Kosei Higurashi
Ryan Lewin
Bachan Giri
11-12 female
Shannon Johnston
Marina Monk
13-14 male
Chris Rahardja
Jonathan Francis
Sandeep Summon
13-14 female
Nikki Adams
Natalia Ivanovic
15-17 male
David Francis
Stefan Adams
15-17 female
Rebecca Watkin
adult male
Brendon Running
Mike Lynch
adult female
Jacqueline Kolston
Elizibeth Keighley
july
kumite
tournament
1st
2nd
3rd
4th
5th
Pee wees
Luke Bloxom
Jordan TeAukura
Marina Dowie
7-8 male
Richard Rahardja
Mitchell Whitehead
Sam Babb
Denzel Dowie
Mitchell Hazelhurst
7-8 female
Olivia Jones
Madison Jones
9-10 male
Carl Monk
Cameron Stobie
Liam O'Connor
9-10 female
Sonya Summon
Danielle Roger
11-12 male
Kosei Higurashi
William Wood
Zach Murtagh
11-12 female
Marina Monk
Shannon Johnston
13-14 male
Chris Rahardja
Sandeep Summon
13-14 female
Nikki Adams
Natalia Ivanovic
15-17 male
Fanzhou Chen
Stefan Adams
15-17 female
Rebecca Keighley
Rebecca Watkin
Sian Scott
adult male
Jeremy Vos
Brendon Running
Mike Lynch
Richard McLean
Gary Roger
adult female
Chikako Monk
Jojina Scott
Elizabeth Keighley
Ellie Guirey
september
kumite
tournament
1st
2nd
3rd
4th
Pee wees
Jordan TeAukura
Marina Dowie
Luke Bloxom
7-8 male
Richard Rahardja
Mitchell Whitehead
Keanan Talbot
7-8 female
9-10 male
Carl Monk
Cameron Stobie
Liam O'Connor
9-10 female
Anjuli Giri
Sonya Summon
11-12 male
William Wood
Alex Fox
Joshua Williemse
Bachan Giri
11-12 female
Marina Monk
13-14 male
13-14 female
Natalia Ivanovic
15-17 male
David Francis
15-17 female
Rebecca Keighley
adult male
?
?
?
adult female
Elizabeth Keighley
november
kumite
tournament
1st
2nd
3rd
4th
5th
Pee wees
Jordan TeAukura
Marina Dowie
7-8 male
Richard Rahardja
Mitchell Whitehead
Michael Kolston
Denzel Dowie
Keanan Talbot
7-8 female
Madison Jones
Olivia Jones
9-10 male
Carl Monk
Cameron Stobie
Liam O'Connor
9-10 female
Anjuli Giri
Sonya Summon
11-12 male
Alex Fox
Hayden Green
Kosei Higurashi
Rheed MacPherson
11-12 female
Marina Monk
Shannon Johnston
13-14 male
Chris Rahardja
Jonathan Francis
Sandeep Summon
13-14 female
Natalia Ivanovic
15-17 male
David Francis
15-17 female
Rebecca Keighley
Rebecca Watkin
adult male
Brendon Running
Jeremy Vos
Mike Lynch
adult female
Jacqueline Kolston
Kerry Titcombe
november
kata
tournament
1st
2nd
3rd
4th
5th
Pee wees
Jordan TeAukura
Marina Dowie
7-8 male
Richard Rahardja
Mitchell Whitehead
Michael Kolston
Denzel Dowie
Keanan Talbot
7-8 female
Madison Jones
Olivia Jones
9-10 male
Carl Monk
Cameron Stobie
Liam O'Connor
9-10 female
Sonya Summon
Anjuli Giri
11-12 male
Kosei Higurashi
Alex Fox
Rheed MacPherson
Zach Murtagh
Hayden Green
11-12 female
Marina Monk
Shannon Johnston
13-14 male
Chris Rahardja
Jonathan Francis
Sandeep Summon
13-14 female
Natalia Ivanovic
15-17 male
David Francis
15-17 female
Rebecca Keighley
Rebecca Watkin
adult male
Brendon Running
Jeremy Vos
Mike Lynch
adult female
Kerry Titcombe
Elizabeth Keighley
Jacqueline Kolston
Overall Results
1st
2nd
3rd
Pee wees
Jordan TeAukura 28 pts
Marina Dowie 19 pts
Luke Bloxom 8 pts
7-8 male
Richard Rahardja 30 pts
Mitchell Whitehead 23 pts
Michael Kolston 10 pts
7-8 female
Madison Jones
Olivia Jones
Brydie Harsveld
9-10 male
Carl Monk 30 pts
Cameron Stobie 24 pts
Liam O'Connor 15 pts
9-10 female
Sonya Summon 25 pts
Anjuli Giri 23 pts
Danielle Rogers 6 pts
11-12 male
Kosei Higurashi 21 pts
William Wood 18 pts
Alex Fox 17 pts
11-12 female
Marina Monk 29 pts
Shannon Johnston 17 pts
Tia Tui-Ward 4 pts
13-14 male
Chris Rahardja
Jonathan Francis
Sandeep Summon
13-14 female
Natalia Ivanovic 28 pts
Nikki Adams 10 pts
15-17 male
David Francis 25 pts
Stefan Adams 8 pts
Fanzhou Chen 5 pts
15-17 female
Rebecca Keighley 25 pts
Rebecca Watkin 20 pts
Sian Scott 5 pts
adult male
Brendon Running
Jeremy or Mike
Jeremy Vos or Mike Lynch
adult female
Elizabeth Keighley
Jacqueline Kolston
Kerry Titcombe
Files for download
Copyright 2002 Fushin Ryu Karatedo Association - all rights reserved.
PHONE: (09) 476 2476 - ADDRESS: 539 East Coast Bays Rd, Browns Bay, New Zealand