Please see our new site at
frk.org.nz
Joining Information
About Fushin Ryu
N.Z. Instructors
Student Info
Photo Gallery
Links
Store
Tournaments
**Tournament Results**
Club Tournament Kata List
Tournament Qualifications
Tournament Officials
Points for the good guys
Club Awards
News
Videos
Club Calendar
Tournament Results
2009 Club Championship Results
***Top Three Placings Win Prizes at the end of the Year at Prizegiving***
Adult Male
950 East Coast Rad, Northcross, Auckland.
(09) 478 0578
1
st
Michael Lynch
26
pts
2
nd
Kamm Hayden
19
pts
3
rd
Brendon Running / Jeremy Alexander
15
pts
4
th
Johnny Po
11
pts
5
th
Yuji Hoshi
5
pts
Adult Female
950 East Coast Rad, Northcross, Auckland.
(09) 478 0578
1
st
Kerry Titcombe
29
pts
2
nd
Shirley Brown
27
pts
3
rd
Sonya Markham
7
pts
4
th
Akemi Hoshi
6
pts
5
th
Charlotte Munro / Rebecca Keithley
5
pt
15-17yr Boys
11/14 Airborne Road, Albany
(09) 448 2192
1
st
Chris Rahardja
30
pts
2
nd
Alex Fox
22
pts
3
rd
Adam Brown
15
pts
4
th
Joshua Williemse
9
pts
5
th
Matthew Wolff
8
pts
15-17yr Girls
11/14 Airborne Road, Albany
(09) 448 2192
1
st
Marina Monk
35
pts
2
nd
pts
3
rd
pts
4
th
pts
5
th
pt
13-14yr Boys
96 Hinemoa st, Birkenhead Point, Auckland
(09) 480 8037
1
st
William Wood
34
pts
2
nd
Kosei Higurashi
25
pts
3
rd
Zak Murtagh
22
pts
4
th
Jordan O'Reilly
14
pts
5
th
Jacob Ngana / Matthew Duval
2
pt
13-14yr Girls
96 Hinemoa st, Birkenhead Point, Auckland
(09) 480 8037
1
st
Danielle Rodger
29
pts
2
nd
Cynthia Hsu
5pts
3
rd
Monica Womsly
4pts
4
th
Charlotte Stone
3pts
5
th
1
pt
11-12yr Boys
5/36 William Pickering Dr, North Shore City, Auckland
(09) 415-7518
1
st
Carl Monk
34
pts
2
nd
Richard Rahardja
29
pts
3
rd
Mitchell Whitehead
17
pts
4
th
James Shera
8
pts
5
th
Bradley Fons / Liam Macadie
5
pt
11-12yr Girls
5/36 William Pickering Dr, North Shore City, Auckland
(09) 415-7518
1
st
Sinead Litt
15
pts
2
nd
Minhee Ji
13
pts
3
rd
Lucy Timmins
9
pts
4
th
Sarah Lun
7
pts
5
th
Sarah Aschebrock
5pts
9-10yr Boys
11b malvern Road, Onehunga, Auckland
(09) 636 7766
1
st
Warren Feng
28
pts
2
nd
Isaac Hoshi
23p
ts
3
rd
Nicholas Rowsby
14
pts
4
th
Eric Lees/ Jeffrey Kim / Jared Shadbolt
6
pts
5
th
Jordan Te Aukura / Chris May
4p
t
9-10yr Girls
11b malvern Road, Onehunga, Auckland
(09) 636 7766
1
st
Reilly Polaschek
35
pts
2
nd
Madison Shera
16
pts
3
rd
Megan Cox
9
pts
4
th
Caitlin Jardim
6
pts
5
th
pt
7-8yr Boys
1/47 Deep Creek Rd, Torbay, Auckland
(021) 976 452
1
st
James Watson
33
pts
2
nd
Winston Yao
30
pts
3
rd
Zach Shadbolt
8
pts
4
th
Brian Qi / Ryan Zent
7
pts
5
th
Andrew Cox / David Lun
5
pt
7-8yr Girls
1/47 Deep Creek Rd, Torbay, Auckland
(021) 976 452
1
st
Ada Wong
33
pts
2
nd
Hannah Jang
24
pts
3
rd
Tsai Te Kapaiwaho
21
ts
4
th
Alexis Eccles
5
pts
5
th
Marina Dowie
3
pt
4-6yr Mixed
67 View Road, Glenfield, Auckland
(09) 444 6777
1
st
Willow Te Kapaiwaho
29
pts
2
nd
Sean Chen
14
pts
3
rd
Chiemu Iioka /Grant Zent
12
pts
4
th
Alex Markham / Connor Ashdown
10
pts
5
th
Brady Fox
8pt
Files for download
Copyright 2002 Fushin Ryu Karatedo Association - all rights reserved.
PHONE: (09) 476 2476 - ADDRESS: 539 East Coast Bays Rd, Browns Bay, New Zealand