Please see our new site at
frk.org.nz
Joining Information
About Fushin Ryu
N.Z. Instructors
Student Info
Photo Gallery
Links
Store
Tournaments
**Tournament Results**
Club Tournament Kata List
Tournament Qualifications
Tournament Officials
Points for the good guys
Club Awards
News
Videos
Club Calendar
Tournament Results
Northland Open Tournament Results 2006
Female Kumite Division
1st Place
2nd Place
3rd Place
3rd Place
Female 8
Morgana Chapman
Amelia Arnerich
Female 9
Pamela Chua
Larissa Smith
Female 10
Sonya Summon FRK
Ashley Scott
Female 12
Kayla Stowers
Shannon Johnson
Marina Monk FRK
Female 13 - 15
Jasmine Holland
Julie Moerua
Nicky Roberts
Female Cadet Open
Rebecca Keighley FRK
Jessie Wang
Sian Scott FRK
Senior Women Open
Tamara Glyn FRK
Jojina Scott FRK
Male Kumite Division
1st Place
2nd Place
3rd Place
3rd Place
Male 8
Leo Arnerich
Tayne Tupaea
Male 9
Carl Monk FRK
Yaniv Gammetter
Gabriel Long
Male 10
Bradley Robinson
Joseph Parker
Trent Matheson
Male 11
Tarek Lakbal
Jake Sunde
Kosei Higurashi FRK
Male 12
Barney Gill
Liam Sloan
Arama Moerua
Male 13
Thomas Mackie
James Holder
Sandeep Summon FRK
Male 14
Chris Rahardja FRK
Andrew Parker
Shane Tregidga
Male 15
Hogan Gill
David Francis FRK
Matthew Hall
Male Cadet Open
Aidan Carr
Alex Chalmers
Matthew Street
Senior Male under 70 Kg
Brendon Running FRK
Leonard Kong
Yan Kuang
Senior Male under 80kg
Travis Butler
Alex Sotirovski
Senior Male Open
Travis Butler
Alex Sotirovski
Leonard Kong
Male Open
Zhimy Mey
Yu Fei
Hewen Xiao
Female Kata Division
1st Place
2nd Place
3rd Place
3rd Place
Female 8
Amelia Arnerich
Morgana Chapman
Female 9/10
Larissa Smith
Sonya Summon FRK
Female 12
Marina Monk FRK
Shannon Johnson FRK
Rachel Siohane-Royle
Female 13-15
Andrea Anacan
Nicky Roberts
Cleo McCallum
Cadet Female
Jessie Wang
Stephanie Rahardja FRK
Cleo McCallum
Senior Women
Ashley Old
Sarah Campbell
Jessie wang
Male Kata Division
1st Place
2nd Place
3rd Place
3rd Place
Male 8
Richard Rahardja FRK
Tayne Tupaea
Leo Arnerich
Male 9
Carl Monk FRK
Yaniv Gammetter
Mark Long
Male 10/11
Kosei Higurashi FRK
Trent Matheson
Zak Scott FRK
Male 12
Taariq Parker
Arata Moerua
Braden Chin
Male 13
James Holder
Jonathan Francis FRK
Stuart Shacklock
Male 14/15
Chris Rahardja FRK
Matthew Heaps
Andrew Parker
Male Cadet
Aidan Carr
Matthew Street
Senior Male
Travis Butler
Aidan Carr
Matthew Street
Files for download
Copyright 2002 Fushin Ryu Karatedo Association - all rights reserved.
PHONE: (09) 476 2476 - ADDRESS: 539 East Coast Bays Rd, Browns Bay, New Zealand